Nimba

Nimba, neem nebo zederach indický, je strom rostoucí v Indii a jehož léčivé účinky jsou známy tisíce let. Samotná rostlina odolává proti široké škále nemocí a hmyzu a je přírodním antibiotikem. Dlouholeté studie prokázaly, že v nimbě se skrývá pře 140 zdraví prospěšných látek.

Nimba má velmi silné účinky a je možné si způsobit poškození orgánů nebo i smrt. Proto je nutné znát správné dávkování a poradit se o jeho užívání s odborníkem. Při koupi běžně dostupných přípravků s nimbou a dodržení dávkování by však nemělo hrozit žádné nebezpečí.

Neem by neměli vnitřně užívat lidé, kteří užívají léky na ředění krve, snižuje účinky heparinových injekcí. Dále jsou to nastávající maminky. Může poškodit plod, dokonce může dojít k samovolnému potratu. Působí také jako přírodní antikoncepce a to i u mužů.


LÉČIVÉ ÚČINKY NIMBY:

Nimbu, při užívání vnitřně, užíváme zejména ve formě kapslí. Čistí krev od toxinů a zabraňuje tím vzniku zánětlivých onemocněné kůže. Celkově posiluje imunitní systém, pomáhá při nachlazení, snižuje horečku a zmírňuje kašel. Nimba je účinná i při některých druzích malárie. Nimbové lístky použité jako čaj se používají při detoxikačních a redukčních dietách.

Nimba nám pomáhá vyrovnat se s řadou těžších i lehčích nemocí a problémů. Jsou to například chřipka, únava, cukrovka a různé alergie. V důsledku oslabené imunity nimba pomáhá také při aftech, oparech, akné, kožních nemocech, nemocech ústní dutiny také při rakovinném bujení.

Nimba má však užití zejména vnější - jak pro léčbu vážných kožních onemocnění, tak v kosmetice jako takové. Tyto účinky budou popsány v samostatném článku.


UPOZORNĚNÍ:

! Účinky zde uvedené není možné brát jako 100% funkční léčbu různých onemocnění a to ani v případě, že je v popisu toto onemocnění uvedeno! Není možné zanedbávat rady lékaře. Uvedené informace o účincích jsou čerpány ze starých herbářů, odborných publikací a v neposlední řadě se opírají o přímé zkušenosti uživatelů.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě akutních onemocnění, jako jsou například infekční onemocnění (bakteriálního nebo virového původu). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické nebo na tzv. doléčení.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě závažných chronických onemocnění, kdy by vysazení klasických léků vedlo ke zhoršení zdravotního stavu nebo ke smrti pacienta (například cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho jiných). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě těžkých úrazů. Mohou se však používat jako podpůrná léčba k posílení těla, pro regeneraci a zhojení.