Léčivá síla stromů

Stromům jako zeleným plicím naší Země nevděčíme pouze za vzduch k dýchání. Od počátku lidstva jsou považovány za prostředníky mezi nebem a zemí a za příbytky bohů. Protože stromy jsou mnohem starší než my, můžeme se od nich mnohému naučit...

...Jestliže vstoupíme se stromy do kontaktu, dokáží utěšit, dát sílu a léčit. Když se je naučíme vnímat a vážit si jich, stanou se našimi zelenými bratry.

Z knihy Léčivá síla stromů od Gisely Preuschoffové, nakladatelství Ivo Železný.

V této rubrice budou postupně popsány léčivé účinky 32 stromů podle výše zmíněné knihy. Autorka u každého stromu uvádí informace o výskytu, tvaru a vzhledu stromu, zajímavé informace, léčivé účinky a u některých pověst nebo pohádku, která se k danému stromu váže. Na těchto stránkách budou popsány jen léčivé účinky a skromný popisek, abych knihu nekopírovala a čtenáře třeba i navnadila k její koupi nebo půjčení. Celá jedna velká část knihy dokonce není o léčivých účincích jednotlivých stromů, ale o stromech a lidech obecně o komunikaci se stromy a obsahuje také keltský stromokruh.

I přes to, že na těchto stránkách budou z knihy jen výňatky, věřím, že to bude zajímavé čtení. Těšte se na každý nový strom.