Manaypua

Manaypua je keřík rostoucí na několika málo místech v Andách ve výškách 2000 - 4000 metrů na mořem. Jeho léčivé účinky byly využívány již Inky.

Manaypua pro očistu organismu.

Použití při následujících potížích:
pomáhá proti bolesti svalů, uvolňuje hladké svalstvo, a ulevuje při neurózách
ulevuje při křečích
při ženských problémech - menstruační bolesti, výtoky, záněty
žaludeční potíže - vředy, překyselení, chrání sliznici trávicího ústrojí
při kožních problémech, ekzémech a vyrážkách
antioxidační účinky
pomáhá při astmatu a bronchitidě
problémy močového ústrojí, záněty ledvin a močových cest, je močopudná
při bolestech břicha a nevolnostech
pomáhá při zácpě
při zánětech jater, žlučníku a žlučovodů
pro čištění krve a organismu od chemických látek (prášky, alkohol, nikotin, špatné jídlo)
pro pomoc při otravách
urychluje spalovaní tuků, vhodná při redukčních dietách

vhodná také k vnějšímu použití, ke koupelím nebo tinkturám

UPOZORNĚNÍ:

! Účinky zde uvedené není možné brát jako 100% funkční léčbu různých onemocnění a to ani v případě, že je v popisu toto onemocnění uvedeno! Není možné zanedbávat rady lékaře. Uvedené informace o účincích jsou čerpány ze starých herbářů, odborných publikací a v neposlední řadě se opírají o přímé zkušenosti uživatelů, se kterými jsem v kontaktu (včetně mě samotné).

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě akutních onemocnění, jako jsou například infekční onemocnění (bakteriálního nebo virového původu). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické nebo na tzv. doléčení.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě závažných chronických onemocnění, kdy by vysazení klasických léků vedlo ke zhoršení zdravotního stavu nebo ke smrti pacienta (například cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho jiných). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě těžkých úrazů. Mohou se však používat jako podpůrná léčba k posílení těla, pro regeneraci a zhojení.