Maca

 Maca proti únavě, stresu a civilizačním vlivům

Maca peruánská (Lepidium meyenii) je rostlina podobná mrkvi. Roste v peruánských Andách ve výšce 3-4 tis. metrů nad mořem. Jako účinný prostředek se používá sušený jemně mletý kořen. Buď jako samotný prášek, který se míchá do nápojů nebo ve formě kapslí.

Skvělá náhražka kávy pro ty, kteří bez ranního hrnku kafe nejsou schopni fungovat :-)

Použití:
neplodnost, nepravidelná menstruace, dysmenorrhoea (dysmenorhea)
sexuální impotence
působí příznivě na růst a vývoj organizmu
posiluje imunitní schopnost organizmu
podvýživa, nechutenství, únava, chudokrevnost
upravuje chronickou zácpu
rekonstituent endokrinních žláz
obnovuje fyzické a intelektuální schopnosti
působí proti nervozitě a duševní vyčerpanosti
působí proti úzkosti, strachu a podrážděnosti
pomáhá proti chronické únavě
posilňuje a omlazuje organizmus
zmírňuje příznaky stárnutí
aktivuje buněčný metabolizmus
působí proti rachitidě, osteomalacii, revmatizmu
brání vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst

UPOZORNĚNÍ:

! Účinky zde uvedené není možné brát jako 100% funkční léčbu různých onemocnění a to ani v případě, že je v popisu toto onemocnění uvedeno! Není možné zanedbávat rady lékaře. Uvedené informace o účincích jsou čerpány ze starých herbářů, odborných publikací a v neposlední řadě se opírají o přímé zkušenosti uživatelů, se kterými jsem v kontaktu (včetně mě samotné).

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě akutních onemocnění, jako jsou například infekční onemocnění (bakteriálního nebo virového původu). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické nebo na tzv. doléčení.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě závažných chronických onemocnění, kdy by vysazení klasických léků vedlo ke zhoršení zdravotního stavu nebo ke smrti pacienta (například cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho jiných). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě těžkých úrazů. Mohou se však používat jako podpůrná léčba k posílení těla, pro regeneraci a zhojení.