Třezalkový olej

Třezalkový olej je macerát. To znamená, že do základního oleje se naloží květy třezalky a necají se luhovat, tzv. macerovat. Tímto způsobem získáme jedinečný kosmetický prostředek. Třezalkový olej se užívá pouze vně. Zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření, nepoužívejte jej před opalováním!

LÉČIVÉ ÚČINKY TŘEZALKOVÉHO OLEJE:

Třezalkový olej se používá k hojení ran (i těch špatně se hojících) a hojení štípanců po bodnutí hmyzem. Tiší bolesti kloubů a svalů při masáži, vyživuje a harmonizuje suchou pleť. Regeneruje unavenou a stresovanou pokožku, omlazuje zralou pleť a hojí zánětlivou pleť (ekzémy, akné). Podporuje látkovou výměnu v pokožce, zjemňuje a zvláčňuje. Olejem potíráme i pohmožděniny, hemoroidy a popáleniny. Skvěle regeneruje pokožku po spálení od sluníčka, při opruzeninách či proleženinách.

Díky svým hojivým a protizánětlivým účinkům se třezalkový olej hodí i k péči o jizvy. Olej je výborný také přímo do koupele, uvolňuje tělo i ducha a příjemně promašťuje suchou či ekzematickou pokožku.

Třezalkový olej lze použít při masážích bolavých zad a svalů, profesionální maséři na něm oceňují velmi dobré prokrvující účinky s rychlým nástupem (do 5 minut) a trváním až 2 hodiny (potvrzeno také při dermálních testech na Lékařské fakultě UK).

Při nemocech dýchacích cest přikládáme na prsa teplé obklady s třezalkovým olejem, které usnadňují odkašlávání. Potírání spánků třezalkovým olejem pomáhá při migrénách a neurózách, bylina má totiž prokazatelné zklidňující a antidepresivní účinky.

V těhotenství pomáhá masáž třezalkovým olejem zabraňovat vzniku strií. Jeho použití je účinné také pro udržování čistých a zdravých cév.


UPOZORNĚNÍ:

! Účinky zde uvedené není možné brát jako 100% funkční léčbu různých onemocnění a to ani v případě, že je v popisu toto onemocnění uvedeno! Není možné zanedbávat rady lékaře. Uvedené informace o účincích jsou čerpány ze starých herbářů, odborných publikací a v neposlední řadě se opírají o přímé zkušenosti uživatelů.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě akutních onemocnění, jako jsou například infekční onemocnění (bakteriálního nebo virového původu). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické nebo na tzv. doléčení.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě závažných chronických onemocnění, kdy by vysazení klasických léků vedlo ke zhoršení zdravotního stavu nebo ke smrti pacienta (například cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho jiných). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě těžkých úrazů. Mohou se však používat jako podpůrná léčba k posílení těla, pro regeneraci a zhojení.