Symboly nátlaku

(Od dopisovatele)

Vidno, "po_hledem" (v-hledem) do tajů slov, otevírá se cesta pro rodnou řeč, kterou denně mluvíme i jí myslíme. Řeč země, jež nese jméno Morava, Slovensko nebo Čechy. Tyto krajiny jsou také matkou našich těl a tedy darem Vyšší Moci pro pozemský život.

Avšak tato řeč země je silně ovlivňována mocí lidskou a to v různých formách.

Určitě v každém vyvolají písmena "SS" obraz lidské zrůdnosti, spojené s nacistickým smýšlením počátku minulého století. Ale když si člověk dá stejná písmena nad sebe, dostane §. Paragraf. Že by jen tak?

Písmeno S je prastarým symbolem (ϟ) pro pohyb síly, i pro odvahu. Přesněji "oslnivý záblesk" (runa "sieg") dává impulz k pohybu pozemského člověka. Prastaré (původní) vědění jej používalo k aktivaci energetických center v člověku prostřednictvím síly rukou ("perunica"). Přesněji, jistým postavením prstů ruky, které se dotýkají aktivních bodů tělesna. Jogínské techniky takto zformovaným rukám říkají "mudry".

Malá aktivace - čelo, levé oko, pravé oko, ústa. Velká aktivace - čelo, levé rameno, pravé rameno, plexus solaris. Tedy symbolicky (ϟϟ). Dělo se to zejména před vážnými rozhodnutími. Dnes se značně pokřivený odlesk toho u jistých náboženských vyznání provozuje jako křižování, což je často značně neživý úkon. Je-li však s tím spojeno i niterně hřejivé přání, spojené se spravedlivým věděním, pak nemusí být bez původního účinku.

Jednotky SS měly na rameni i nápis "Gott mit uns" (z němčiny: Bůh s námi), šířily ale tupý teror. Úloha paragrafů je již sofistikovanější, ale podobná. Pod rouškou prosperity, inovací a demokracie je šířena moc peněz a chtivosti. No a nejmocnější peníz světa má na sobě kupodivu nápis "In God we trust" (z angličtiny: věříme v Boha). Nu, zboží a hmotný produkt (goods), ne Stvořitel (GOD), se tím míní.

Zde nemá býti řečeno, že paragrafy jsou jen zlé, ale mají sloužit pro osvobození lidské vůle a vést k tvůrčí odpovědnosti, nikoli srážet a poutat jakýkoli projev dobré vůle a úsilí. Protože ani demokracie není vláda lidu prostřednictvím někoho jiného a jeho paragrafů, nýbrž má být činorodá tvořivost vědoucího člověka.

Pro větší jasnost. Násilí a úsilí znějí téměř podobně, ale vyjadřují každé něco jiného. Ná_silí je děj, kdy jedna síla působí na jinou silovou formu tlakem - na sílu. Zatímco ú_silí je spoluzachvívání se s jinou silovou formou, tedy u síly, což je sdílení společné síly či proudů života. Násilí formuje paragraf, úsilí je tvořivá harmonie - soulad.

Lubomír Drgáč

ooOOOoo

Kopírování textů těchto stránek není dovoleno.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky