Schindeleho minerály

Schindeleho minerály se používají na odkyselení a detoxikaci organismu a pro účinné doplnění chybějících minerálních látek.

Schindeleho minerály jsou kamenná moučka obsahující množství cenných a prospěšných látek. Hlavně železo, hořčík, vápník, fosfor, draslík, zinek a mangan.

Minerály mají v našem těle pozitivní vliv na celou řadu procesů od správného fungování imunitního systému, přes bezproblémové trávení až po psychickou pohodu. Díky nevyvážené stravě ale většině z nás nějaké chybí. Schindeleho minerály je mohou účinně nahradit, i když samozřejmě nemohou zcela zastoupit vyváženou zdravou stravu.

Schindeleho minerály užívají lidé trpící alergiemi, pohybovými problémy, chronickými nemocemi, únavou nebo depresivními stavy. V prvních několika dnech dochází k detoxikaci organismu a vyplavování škodlivých látek. Lidé začínající se Schindeleho minerály se mohou cítit ještě hůře, než obvykle, ale jde jen o přechodný stav.

V jedné studii provedené v únoru 1994 bylo dokázáno, že složení a množství látek, obsažené v 6g Schindeleho minerálů (odpovídá jedné čajové lžičce) při denním užívání, je zdravotně nezávadné.

V této studii bylo prozkoumáno, které látky a v jakém množství se rozpustí v žaludečních kyselinách a tak mohou být tělem přijmuty. Protože ne celé množství látek, které Schindeleho minerály obsahují může být tělem přijmuto, pouze ta část které se v žaludku rozpustí.

Analýza dokázala. že například jen 3,5 % hliníku je rozpustná a zbytek je vázán, z tohoto důvodu je při denní spotřebě 6 g mletých minerálů pozřeno hliníku jen nepatrné množství 6,48 mg, což odpovídá ca. 10% ADI-hodnoty (acceptable daily intake - přijatelná denní dávka). Hodnota ADI je světovou zdravotnickou oraganizací vědecky stanovené množství substance, která je při celoživotní denní spotřebě považována jako zdravotně akceptovatelná. Vzhledem k tomu je napříkald obsah hliníku v Schindeleho minerálech zdravotně nezávadný.

Na druhé straně je dodáván vysoký podíl železa (ca. 12 mg za denb). Toto množství odpovídá 85% denní potřeby železa. Proto je třeba se zříci současného užívání preparátů obsahujících železo zároveň se Schindeleho minerály.

Studie dále ukázala, že všechny ostatní látky obsažené v Schindeleho minerálech leží velice daleko pod ADI hodnotami. Tímto mohou být užívány Schindeleho minerály, v doporučené denní dávce také dlouhodobě, bez jakýhkoliv obav z předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy.

(Zdroj: Dr. Roger Kalbermatten, Phyto-Consulting)

Neužívejte zároveň s léky nebo homeopatickými přípravky - časový odstup minimálně 2 hodiny.

Neužívejte společně s černým/zeleným čajem, kávou nebo mlékem, tyto nápoje mohou blokovat příjem železa. Odstup 1 - 2 hodiny!

Neužívejte společně s vitamínovými přípravky E nebo s oleji silně obsahujícími vitamin E. Odstup 1 - 2 hodiny.

Mnoho pijte - stolice se může černě zabarvit, protože produkty látkové výměny a nezužitkovatelné minerály, jako např, železo, mohou být vyloučeny.

Přechodně může dojít ke zhoršení stavu (např.: klouby začnou více bolet) nepřestávejte však minerály brát, po pár dnech se stav výrazně zlepší.

POZOR!

Osoby, které trpí hemochromatózou (poruchou vyvolanou zvýšeným vstřebáváním železa) nesmí užívat Schindeleho minerály, kvůli vysokému obsahu železa.

DALŠÍ POUŽITÍ SCHINEDELHO MINERÁLŮ:

Pleťová maska

Pro mastnou pleť:
1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody dejte do misky, dobře promíchejte, až vznikne směs, kterou snadno rozetřete - naneste a nechte minimálně 20 minut působit - protože se voda velmi rychle odpaří, průběžně přikládejte navlhčené dlaně na masku.

Pro suchou pleť:
1 polévkovou lžíci Schindeleho minerálů a 1 polévkovou lžíci vody a oleje (např. jojobový, olivový, třezalkový) dejte do misky, dobře promíchejte, až vznikne směs, kterou snadno rozetřete - naneste a nechte minimálně 20 minut působit, až se začne maska rozpadat pomocí navlhčených dlaní ji uhlaďte.

Schindeleho minerální koupel

Pro celkovou koupel potřebujete 1- 2 hrsti Schindeleho minerálů. Během koupele vodu řádně promíchejte, taky aby se minerály usazené na dně vany dostaly do koupele. Při vanové koupeli nezapomeňte na olejovou lázeň, protože minerály mohou pokožku vysušit, u suché pleti se proto doporučuje olejová lázeň.

Po koupeli se osprchujte, a pokud je to možné, "schněte na vzduchu" nebo se zabalte do velké (staré a tmavé) osušky. Poté pokožku ošetřete tak jak jste zvyklí.

Pokud máte doma novou vanu, je třeba použít protiskluzovou podložku, Schindeleho minerály jsou sice velice jemně mleté, ale mohou při tření fungovat jako smirkový papír.

Schindeleho minerály pro zvířata

Pes
Max 1g/15 kg tělesné hmotnosti /den - nasypat přes dužnaté krmivo, nebo přimíchat do krmiva- dostatečně přistavit vodu.
Psi v růstu - poloviční dávku.

Kočka
Špetku nasypat přes dužnaté krmivo, dostatečně přistavit vodu.

Kůň
10g/70-100 kg tělesné hmotnosti /den - ve vodě zamíchat, nebo přidat volně do hrantu na krmení (dávka 10 g odpovídá 1 vrchovaté polévkové lžíci na koně/den).