Olej z černého bezu

Olej lisovaný za studena ze semen bezu černého.

Bezový olej obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, vitamíny B, C a E. Používá se při alergiích a ekzémech. Má protizánětlivé účinky, stimuluje svalové napětí a chrání proti UV záření.

Bezový olej se používá k léčbě nachlazení, dýchacích orgánů a podporuje vykašlávání. Snižuje krevní tlak, posiluje činnost srdce a aktivuje imunitní systém. Pomáhá při onemocněních ledvin, močového měchýře a revmatismu. Je vhodný pro tvorbu mateřského mléka.

Olej z bezových semínek se používá na masáže, na křečové žíly, je vhodný jako pleťový i tělový olej.


UPOZORNĚNÍ:

! Účinky zde uvedené není možné brát jako 100% funkční léčbu různých onemocnění a to ani v případě, že je v popisu toto onemocnění uvedeno! Není možné zanedbávat rady lékaře. Uvedené informace o účincích jsou čerpány ze starých herbářů, odborných publikací a v neposlední řadě se opírají o přímé zkušenosti uživatelů.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě akutních onemocnění, jako jsou například infekční onemocnění (bakteriálního nebo virového původu). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické nebo na tzv. doléčení.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě závažných chronických onemocnění, kdy by vysazení klasických léků vedlo ke zhoršení zdravotního stavu nebo ke smrti pacienta (například cukrovka, roztroušená skleróza a mnoho jiných). Mohou však pomoci při jejich prevenci, mohou se použít jako podpůrná léčba při léčbě klasické.

! Přírodní produkty všeobecně pojato neslouží k léčbě těžkých úrazů. Mohou se však používat jako podpůrná léčba k posílení těla, pro regeneraci a zhojení.